- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6. októbra 2011

Zrkadlo týždňa - 40/2011

Aktuálne číslo Literárneho týždenníka (33-34/2011) prinieslo celostranový rozhovor s jubilujúcim spisovateľom Pavlom Janíkom. Vyberám z neho citát na tento týždeň:
"Podľa autorov populárnych kuchárskych kníh a moderátorov ešte populárnejších televíznych relácií o varení - sme to, čo jeme. Podľa zvyškov zdravého rozumu však v skutočnosti sme to, čo vieme."
Pavol Janík - všestranný literát a v súčasnosti aj tajomník Spolku slovenských spisovateľov. Narodil sa 15. októbra 1956 v Bratislave. Viac o ňom a jeho tvorbe nájdete na stránke pavoljanik.sk.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.