- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

26. decembra 2021

Nedeľné slovo (153)

 

Posolstvo Vianoc

Jedným z najväčších klamov súčasnosti je to, že láska sa považuje za záležitosť citu. Lenže láska (zvlášť v kresťanskom ponímaní) je hlavne záležitosť vôle. Láska je rozhodnutie!

Prirodzená sympatia alebo nesympatia k tomu či onomu ešte neznamená čnosť ani hriech. Otázkou je, ako so svojimi prirodzenými sklonmi naložíme, ako ich usmerníme a využijeme.


Vianočné posolstvo nás povzbudzuje, aby sme sa rozhodli milovať – v pravom kresťanskom zmysle slova. Začnime podľa toho konať a náš život sa zmení. Spasiteľ vstúpi do nášho sveta a zachráni aj nás.

Blahoslavená Alfonza Mária Eppingerová odporúča: „Nikdy neprestávajme prosiť o lásku k Ježišovi. Keby sme mali aj všetku dokonalosť, bez lásky nám táto dokonalosť neosožila.“

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (152)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.