- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

5. februára 2011

Zrkadlo týždňa - 5/2011

V Egypte to vrie. A nielen tam. Zdá sa, že takmer celý arabský svet je v revolučnom pohybe a asi nikto si netrúfa predpovedať výsledok... Vrie to tiež v Slovenskej národnej strane - vylúčenie Anny Belousovovej je možno jedným z posledných klincov do rakvy tejto strany.

Vždy je dobré všímať si súvislosti, hľadať skrytý význam vecí a udalostí. Preto dávam do pozornosti slová, ktoré som našiel v najnovšom čísle Kultúry:
"Konzum je matkou a existenčný strach otcom morálneho relativizmu. Spoločne s politickým pragmatizmom sú si všetci blízki príbuzní..." (Peter Pogády v článku Demokracia - metóda alebo režim; Kultúra č. 2/2011)

Vplyv týchto "blízkych príbuzných" sa prejavuje aj v slovenskej politike. Zvykáme si? Zvykli sme si?!

Užitočný odkaz: internetové vydanie dvojtýždenníka Kultúra.

PriestorNet môže byť ešte viac váš - odoberajte Klubový vestník.

5 komentárov:

 1. Anonymný5.2.11

  Belousovová škodí tej strane svojim neúspechom, Slota úspechom...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Z toho vyplýva otázka, prečo je Belousovová neúspešná a Slota úspešný.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Prípadne ďalšia - čo považujeme za neúspech, a čo za úspech.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Slota i Belousovová sú (s)prostorekí, sú iste nevzdelaní a spôsobmi ako dedinský zápecník, ale nie sú hlúpi a veľmi dobre vedia, za čím (tým svojím) si tvrdo idú a rujú sa medzi sebou. Vypuklo, priehľadne a bez škrupúľ. Nezatierajme si oči, to isté sa deje aj v špičkách ostatných politických strán. Tých vládnucich i tých opozičných a žiadnu nevynímajúc. Deje sa to však kultivovanejšie, sofistikovanejšie a pred zrakmi voličov ukryté. Rovnako bez škrupúľ. To, čo občas vybuble spod pokrievok politických strán, je iba ,,špička ľadovca“. Bohužiaľ, dnes je doba (a možno to tak bolo stále), keď už človek neverí žiadnemu z politikov, lebo sa veľakrát presvedčil o tom neslávne známom, keď sa ,,voda kázala a víno pilo...“ a keď každému sú najbližšie tie jeho vlastné vrecká, aj keď ich už má plné...
  Človek nikdy nechce veľa, človek chce vždy VIAC...

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Vulgárnosť má jednu výhodu - je ľahko rozpoznateľná. Zato zloba skrytá pod maskou môže zostať dlho neodhalená...

  OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.