- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

21. júla 2011

Anketa: Človek a internet (7)

Letná anketa PriestorNetu na tému Človek a internet

Aký je váš vzťah k internetu a v čom vidíte klady a zápory jeho rozšírenia? Využívate ho pravidelne? Máte svoje obľúbené internetové stránky?

Ružena Šípková - poetka:
Internet považujem za vynikajúci zdroj informácií, ak človek chodí na seriózne webové stránky, kde nie sú rôzne nepravdivé a neoverené správy. Internet je podľa mňa zrkadlom dnešného sveta, dnešných ľudí. Ako sú na svete ľudia dobrí aj menej dobrí, tak sú aj na internete dobré veci, horšie alebo aj vyslovene zlé. Každý z nás má možnosť vybrať si. Preto by dospelí mali rozhodne dávať pozor na to, aké stránky navštevujú ich deti. Myslím si, že internet by mal spestrovať medziľudské vzťahy, ale nie nahrádzať priame medziľudské kontakty.
Internet využívam pravidelne, hlavne preto, že študujem na vysokej škole a všetky informácie týkajúce sa štúdia máme na školskej webovej stránke. A tiež si na internete často hľadám anglické texty piesní.
Okrem internetových stránok týkajúcich sa školy sú aj ďalšie, ktoré často navštevujem, napr. muza.websity.sk, jazzpiestany.skmartinus.sk, artforum.sk, youtube.com. Tiež mám dve schránky na elektronickú poštu a som registrovaná na Facebooku, kam ale často nechodím.

Prečítať si môžete aj rozhovor s Ruženou Šípkovou.

1 komentár:

  1. Artfórum som si pridal do záložiek, aj literárne múzy.

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.