- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

26. februára 2018

Nové vydanie: Živého ma nedostanete!

(Spomienky Františka Revesa)
Vo Vydavateľstve Michala Vaška vyšlo druhé (rozšírené) vydanie knihy spomienok Mons. Revesa, ktorý spolupracoval s blahoslaveným Titusom Zemanom a stal sa po jeho zatknutí hlavným organizátorom ilegálnych útekov kňazov, bohoslovcov a laikov do slobodného zahraničia. Podarilo sa mu previesť vyše sto ľudí, z toho osemdesiat duchovných, medzi nimi bol aj biskup Pavol Hnilica.
Reves sa maskoval ako komunistický agent, nosil dlhý plášť s odznakom, noviny Pravda, falošné okuliare, dal si narásť bradu a fúzy... dokonca bol postrelený a pri jednej akcii vyskočil z vlaku. I on sám napokon emigroval a skoro štyridsať rokov pôsobil ako misionár Slovákov vo Francúzsku, kde napísal aj tieto spomienky.

Kniha je obohatená o fotografie a životopisné údaje, dokumenty z archívu Ústavu pamäti národa, vynikajúcu štúdiu cirkevnej historičky Emílie Hrabovcovej, ako aj o spomienky na Revesa od jeho príbuzných a priateľov. Je to napínavé a inšpiratívne čítanie, ktoré podnecuje k odvážnemu svedectvu viery aj v dnešnej dobe.
Knihu je možné získať vo Vydavateľstve Michala Vaška a v jeho predajniach, v Paríži u zostavovateľa knihy Mons. Imricha Tótha – rektora tamojšej Slovenskej katolíckej misie, tiež v predajniach Dobrej knihy, v bratislavskom kníhkupectve Svojeť v Liga pasáži na Dunajskej ulici a inde.
::

Váš názor nás zaujíma! Môžete ho vyjadriť formou komentára pod článkom. Ďakujeme.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.