- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

8. marca 2020

Nedeľné slovo (62)Uplatňovanie viery
Všetko nepoužívané zakrpatieva. Nepoužívané náradie hrdzavie, nevyužívané svaly slabnú, nečítané knihy zapadajú prachom, zakopané talenty sú akoby mŕtve.
Podobne v duchovnej oblasti – čo dáme bokom, čo vytlačíme zo svojho života, to nebude prinášať úrodu. Čo považujeme za dôležité?

Keď sa pozriem okolo seba, uvidím všeličo. Ale čo z toho naozaj potrebujem? Niekedy sa mi zdá, že sme vybudovali civilizáciu vecí a strácame zo zreteľa to hlavné, čo je za vecami, za hmotou, za horizontom.
Vieru treba pretaviť do predstavy a predstavu skonkrétniť v cieli, ku ktorému máme kráčať. Používajme svoju vieru, uplatňujme ju v praktickom živote a náš cieľ bude bližšie.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (61)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.