- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

1. marca 2020

Nedeľné slovo (61)


Posvätenie dní
Sú dni, ktorým patrí prívlastok pekné, nevšedné, výnimočné. Prichádzajú zriedkavo, ale o to silnejšie pôsobia. Sú ozvláštnením, obohatením každodennosti.
Každodennosť bez útechy by bola ubíjajúca. Preto potrebujeme sviatky, dni alebo aspoň chvíle oddychu, nádychu, pozitívnej zmeny. Dni sviatočné prinášajú povzbudenie a radosť.


Predsa len, bežné dni prevažujú. Keď ich však vyplníme modlitbou, prácou a štúdiom, keď ich spojíme s dobrou vôľou a obetou, dostanú zmysel i hodnotu – budú posvätené, a toto posvätenie prejde aj na nás.
Tomáš Kempenský v knihe Nasledovanie Krista radí: „Bdej nad sebou, povzbudzuj sa, napomínaj sa; a nech sa stane s inými čokoľvek, nezanedbávaj sa... Natoľko pokročíš, nakoľko sa premôžeš.“

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (60)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.