- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

8. júla 2022

Pod Božím pohľadom

 

Kristína Ondrkálová

Malé dievčatko sa pokojne hrá na pieskovisku s ostatnými – robí pieskové koláčiky, hrady, neúnavne naberá do vedierka lopatkou piesok. Formuje,  potom zničí, a tak stále dookola. Pohľadom skontroluje, či sa pozerá a usmieva ocko, a keď vidí, že sa pozerá, pokračuje v hre. Takto to urobí zopárkrát.

Ako by asi vyzeral môj deň, keď by mi Boh každé ráno povedal: „Som tvoj milujúci Otec. Mám ťa rád takého, aký si. Čokoľvek sa v tento deň stane, ja o tom budem vedieť a pozerať sa na teba s láskou. Budem ti pomáhať a viesť ťa. Nemusíš mať všetko pod kontrolou len ty, pretože som tu aj ja. Nezabudni – mám ťa naozaj rád.“

Pod Božím pohľadom, v Božej prítomnosti si môžem dovoliť byť sám sebou, môžem pokojne pracovať i oddychovať. Môžem robiť čokoľvek vo vedomí, že Boh ma má naozaj rád, aj keď vie o mne všetko (porov. Ž 139, 1). Nemusím sa pred ním robiť lepším, alebo horším, môžem jednoducho byť.  Byť sám so sebou a s druhými – pod Božím pohľadom.

 

Kristína Ondrkálová


::

Odporúčané: Brieždenie v srdci.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.