- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

15. februára 2010

Dlžoby

Stále viac ľudí si požičiava peniaze na zbytočnosti, na rýchlu spotrebu a, dovolím si povedať, na uspokojenie okamžitých chúťok; či už ide o vyberané jedlá, elektroniku alebo trebárs dovolenku. Akoby to všetko muselo byť hneď, akoby sa inak ani nedalo dôstojne žiť. A to je na pováženie.
Žijeme na dlh, zadlžujeme sa – v doslovnom i v prenesenom význame (hmotne i morálne).
Nechcem byť zlým prorokom, ale myslím, že v blízkej dobe bude v mnohých slovenských rodinách veľa plaču a trápenia pre priťažké bremeno dlhov a najmä pre neschopnosť splácať ich.

2 komentáre:

  1. Anonymný15.2.10

    Dlžoby, nikdy som ich nemal na zbytočnosti, ak nie je zbytočnosťou chlieb náš každodenný, posteľ, televízor auto :). Že by sa dnes ľudia zadlžovali inak?

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Anonymný15.2.10

    Treba si zvážiť najmä schopnosť splácania dlžôb, a to aj s ohľadom na možné komplikácie v budúcnosti (choroba, výpoveď...).

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.