- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

12. marca 2010

Niečomu nerozumiem

V istom denníku som si prečítal článok o bankových službách. Jeho autorka bola pod textom predstavená ako "consultantka finančno-poradenskej firmy".
V slovenčine máme zaužívaný výraz konzultant / konzultantka (odborný poradca), preto naozaj neviem, prečo ten tvar "consultantka".
Ale jedno vysvetlenie predsa len mám  ide o prejav divnej módy, podľa ktorej treba všetko možné i nemožné poangličťovať.

2 komentáre:

  1. Na vrchole porozumenia je poznatok, že ničomu nerozumiem (viem, že nič neviem), tak si z módy nič nerob :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Pravda, netreba všetkému rozumieť... a móda je móda, ale niekedy mýli ľudí.

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.