- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

24. mája 2010

Bieda publicistiky

Z terajšej úrovne a zamerania našej publicistiky nemám dobrý dojem, až na výnimky.
Väčšina autorov presadzuje svoj (?) názor za každú cenu: nechýbajú klamstvá, polopravdy ani osobné urážky. Pritom ide zväčša o názory úzkoprsé, diktované utilitaristickými záujmami.
Jedna názorová či záujmová skupina napríklad niekoho považuje za významného spisovateľa a mysliteľa, druhá skupina v tom istom človeku vidí netalentovaného škrabáka, ktorý sa uchytil iba ako propagandista a pätolizač... A ani jedna strana nechce povedať pravdu, ktorá je zvyčajne niekde uprostred.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.