- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

24. mája 2010

Fotopohľad: Stará Ľubovňa

(Farebný svet na čiernobielej fotografii)


V Starej Ľubovni stojí pekný hrad a pod ním skanzen, ktorého dominantou je zrubový gréckokatolícky kostolík z Matysovej, postavený v roku 1833 a zasvätený svätému Michalovi archanjelovi. Súčasťou interiéru kostola je barokovo-klasicistický ikonostas. Kostol patrí k významným pamiatkam drevenej sakrálnej architektúry na východnom Slovensku. Skanzen bol sprístupnený verejnosti v roku 1985 a v súčasnosti ho tvorí dvadsaťpäť objektov. Viac informácií možno nájsť napríklad na internetovej stránke mesta Stará Ľubovňa.

2 komentáre:

  1. Pekné miesto i hrad.. Farebne aj tu:

    http://picasaweb.google.com/postit2/StaraLubovna#5475084203550922114

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ďakujem za rozšírenie pohľadu... Je to naozaj pekný kút Slovenska.

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.