- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

10. augusta 2010

Fotopohľad: Topoľčianky

(Farebný svet na čiernobielej fotografii)

V Topoľčiankach môžete navštíviť zámok  bývalé letné prezidentské sídlo (na obrázku), s priľahlým parkom (ktorý je, žiaľ, v pomerne zlom stave, najmä jeho odľahlejšie časti), národný žrebčín, hipologické múzeum, národopisné múzeum, ako aj neďalekú zubriu zvernicu (vzdialenú približne 6 km od centra obce)...
V zámku je stála muzeálna expozícia zameraná na dobový nábytok a bytové doplnky, jej súčasťou je tiež zbierka zbraní a historická knižnica.
Viac informácií o tomto zaujímavom mieste našej vlasti nájdete napríklad na oficiálnej stránke obce Topoľčianky.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.