- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

28. februára 2012

Cesty a návraty


Jeruzalem  (Foto: JM)
Svet je šíry a pestrý. A teraz to vnímam intenzívnejšie, lebo som ďaleko od domova (dodatočná poznámka: písané na jar 2009).
Tieto riadky kladiem na papier v Izraeli – vo svätej zemi židov, kresťanov i moslimov. Je to krajina kontrastov, protirečení a veľkých rozdielov, ktoré sa podivuhodne sústreďujú,  stretajú a prelínajú v uzlovom bode zvanom Jeruzalem.

Čím viac a ďalej cestujem, tým radšej sa vraciam domov. Nie nadarmo sa vraví: všade dobre, doma najlepšie.
A nič na tom nemení ani ten fakt, že sa mnohí z rôznych príčin domova vzdávajú (alebo musia vzdať?). Človek bez domova je ako ovca bez pastiera, ako ovca stratená v púšti.

Úryvok zo zbierky úvah Stopy v priestore (pokračovanie o týždeň).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.