- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

10. augusta 2013

Spravodlivosť

Zrkadlo Písma – 32/2013

Kto mnoho dostal, od toho sa bude mnoho požadovať, a komu veľa zverili, od toho budú viac žiadať.
(Lk 12, 48)

Spravodlivosť! Dočkáme sa jej. Len dúfajme, že bude spojená s milosrdenstvom. Lebo kto z nás obstojí pred prísnou spravodlivosťou?! Pápež František pri istej príležitosti povedal (citujem spamäti): „Desím sa intelektuálov bez talentu a moralistov bez láskavosti.“
Keď načrieme do hĺbky, uvedomíme si, že mať mnoho nie je až takou výhodou, takou polahodou, ako by sa mohlo zdať. Veď predsa – komu veľa zverili, od toho budú viac žiadať.
Viac právomocí – viac zodpovednosti, viac talentov – viac nárokov, viac majetku – viac povinností. A hoci je v dnešnej spoločnosti, zmietanej predsmrtnými kŕčmi, všeličo naruby, z dlhodobého hľadiska sa pravda ukáže a presadí.

::
PriestorNet - niečo navyše.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.