- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

16. júla 2015

Táto krajina – Slovensko

(Z Pisárovho glosára)
Všimli ste si? Časť našich verejných činiteľov akosi nevie prísť Slovensku na meno. Takmer vždy je to pre nich iba „táto krajina“.
Hovoria a píšu o tejto krajine, zaoberajú sa situáciou v tejto krajine a dokonca v tejto krajine žijú. Ambicióznejší z nich by chceli v tejto krajine (rozumej: na Slovensku) vládnuť. Pred ktorýmisi voľbami (ako ten čas beží!) sa blysli vyhlásením: Máme radi túto krajinu!

Zrejme by ich potešilo, keby Slovenská republika dostala nový oficiálny názov: Táto krajina (TK). Jej parlament by potom niesol hrdé pomenovanie Národná rada Tejto krajiny (NRTK) a obyvatelia Tejto krajiny by sa nazývali Krajinári alebo Krajinkári, prípadne Tátokrajinári (azda by sa s tým stotožnili aj príslušníci národnostných menšín a podporovatelia multikulturalizmu).
Možno títo milovníci našej krajiny nevedia, čo činia – možno podliehajú nejakej divnej móde či nálade, možno na vlastné označenie Slovenska jednoducho zabúdajú... Alebo majú, nedajbože, voči Slovensku odpor?!

::   Predchádzajúca glosa: Som vesmírny človek.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.