- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

17. júla 2016

Slovo na nedeľu (25)

Kto miluje peniaze, nikdy nemá peňazí dostatok. Kto má rád nahromadený (majetok), nemá (dosť) zisku. (Ale) aj to je márnosť.
(Kaz 5, 9)
Posadnutosť mamonou. Stále mať viac a viac. Nadchýnať sa svojím tučným bankovým kontom, napchatou peňaženkou. A potom ten pocit – málo, stále mám málo! Skutočne, tých peňazí nikdy nie je dosť.
Nedovoľ, aby ti prerástli cez hlavu. Aby si po ničom inom netúžil, iba po peniazoch, majetkoch... Je to strašné prenasledovanie – keď ťa prenasledujú peniaze. Idú po tebe, sú ti neustále v pätách. Alebo naopak? Ešte horšie je, keď ty prenasleduješ peniaze? Snoríš a hľadáš ich všade naokolo. Nič iné ti po rozume nechodí – iba peniaze. Zaspávaš s nimi a vstávaš. Modlíš sa k nim, vzývaš ich a plačeš, že ich máš stále málo...

Ak ťa premohlo bohatstvo, nedá ti dýchať. Nemôžeš na nič iné myslieť. Si otrok. Otrok materiálneho priemyslu. Všetko si sústredil do jedného jediného bodu: mať. Len mať a mať toho čo najviac. Hoci to ani nevyužiješ. Nestačíš. Čas sa kráti. A zrazu sa minie. Márnosť a ešte raz márnosť!
Buď spokojný s tým, čo máš. Nepodliehaj klamu, že peniaze ti splnia všetky tajné želania. Nie je to pravda. Ak ich nevieš správne využiť, budú tvojím prekliatím. Budeš neustále pod vplyvom ohromného stresu – každý ma chce okradnúť! Premôže ťa strach z tvojho vlastného majetku. Budeš sa báť oň a hlavne o seba. Čím skôr si uvedomíš, že peniaze sú iba márnosť, tým to bude lepšie. Pre teba a pre tvojich blízkych!
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (24)
::

PriestorNet patrí ľuďom súcim na slovo, rozhľadeným a kultivovaným...
Staňte sa jeho priaznivcom: podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.