- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

19. februára 2017

Slovo na nedeľu (56)

Ale Ježiš sa im nezdôveril; on poznal každého, nepotreboval, aby mu niekto vydával svedectvo o človekovi. Sám totiž vedel, čo je v človeku.
(Jn 2, 24–25)
V živote nastávajú také situácie, že sa potrebujeme niekomu zdôveriť. Povedať inému o našich starostiach, trápeniach. Ale aj o radostiach, úspechoch. Hovoríme tomu obrazne: potrebujeme nájsť „bútľavú vŕbu“, ktorej môžeme povedať všetko, a tá to nepovie nikomu. Naše tajomstvo – problémy, nechá si len pre seba. Mnohým to pomáha. Nevedia v sebe držať niečo, čo ich trápi, na čo musia neustále myslieť. Keď zo seba vydajú svoj problém, uľaví sa im.

Potrebou zdôveriť sa „trpia“ hlavne extroverti. Tí viac potrebujú podeliť sa a rozdať svoje vnútro iným. Netvrdím, že je to zlé. Naopak, ak to ľuďom pomáha, prečo sa tomu brániť? Iní sú zas takí, že všetko – trápenia, radosti – nechávajú si pre seba. Je to ich súkromie. Strážia si ho a nedovolia nikomu, aby doň nazreli.
Ježiš ako Boží Syn vedel o každom všetko. Nič sa pred ním nedalo utajiť, skryť. Nemusel sa ani zdôverovať. Z jedného jednoduchého dôvodu... Pochopili by Jeho myšlienky (radosti, trápenia a starosti)? Určite nie. Pretože Jeho poslanie na našom svete bolo také, ktoré by ostatní veľmi ťažko vedeli rozlúštiť...
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (55)
::

Vážený čitateľ,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.