- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

18. marca 2018

Slovo na nedeľu (110)


Pane, pomôž mi!
(Mt 15, 25)
Sú situácie, keď sme sa ocitneme na konci so svojimi silami. Nič sa nám nedarí. Máme pocit, akoby sa proti nám spriahol celý svet. Na čo siahneme, pokazí sa. Nevieme sa radovať. Nevieme sa brániť proti všetkému bezpráviu. Ostávame sami so svojimi bolesťami. So svojimi smútkami. Bez slovka pomoci. Bez pohladenia, ktoré by pomohlo našej ubolenej duši.
Zabudli na nás všetci. Každý sa niekam ukryl, nikto nemá na naše problémy čas.

V takejto chvíli sa môžeme oprieť o priazeň toho jediného, ktorý na nás má vždy čas. Má vždy pochopenie a dokáže nás vždy vypočuť. Je neustále pri nás. Stráži náš pokoj a vedie naše kroky: Ježiš Kristus.
Nebojme sa ho požiadať o pomoc – s dôverou sa môžeme na neho obrátiť. Nebojme sa povedať: Pane, pomôž mi! A jeho reakcia bude okamžitá. Stačí iba – veriť a poprosiť...
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (109)
::
Vážený čitateľ,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.