- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

12. apríla 2018

Mafiánovi sa nechce do väzenia


Po dlhých rokoch vyšetrovania, súdenia, odročovania a naťahovania zaznel právoplatný rozsudok, proti ktorému nie je možné odvolanie. Najvyšší súd vymeral šéfovi mafiánskej skupiny doživotný trest odňatia slobody.
Dotyčný mafián – teraz už právoplatne odsúdený a uznaný za vinného, okrem iného aj z niekoľkých vrážd – sa pojednávaní nezúčastňoval. Veď načo aj! Má predsa obhajcu. A keď ho štát chce súdiť, nech sa stará! No nie? On si chce užívať slobody.

A tak, keď už konečne zaznel rozsudok a odsúdeného chceli poprosiť, aby nastúpil do väzenia, zistili, že ho niet – zrejme ušiel za hranice.
Na druhej strane, máme na Slovensku viacero prípadov vyšetrovania i súdenia ľudí za vyjadrený názor. Stalo sa i to, že človeka, ktorý čosi kdesi napísal, prišli domov „zobudiť“ kukláči.
Pýtam sa: V akom svete to žijeme? Tvoriví ľudia sú šikanovaní za názor a mafiáni si robia zo štátu (a zo všetkých čestných občanov) dobrý deň.
Tristné. Smiešne. Tragické!

Ján Maršálek
::
Prečítajte si:
::
P. S.
Možno patríte k tým, ktorých obsah tejto stránky zaujal.
Ešte viac dobrého čítania získate, keď budete odoberať náš e-mailový vestník:
podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.