- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

22. septembra 2019

Nedeľné slovo (38)


Rozhodnúť sa
Ježišove slová sú priame a jasné. Osobne som presvedčený o tom, že kto chce, ten im porozumie – a nezáleží pritom na veku, vzdelaní ani spoločenskom postavení.
Kresťanstvo, to nie je len nejaká filozofia, náuka, zbierka pravidiel, je to cesta života, zahŕňajúca všetky aspekty ľudského bytia, individuálne i spoločenské.

Ježiš pozná človeka a pozná život. Ukazuje cestu k Otcovi. Jeho učenie nás núti rozhodnúť sa – alebo ho prijmeme, alebo odmietneme. Môžeme sa síce tváriť nezúčastnene, môžeme zľahostajnieť, ale to v konečnom dôsledku znamená odmietnutie evanjelia.
Áno, ak nechceme byť ako trstina ohýbajúca sa vo vetre, raz na tú a raz na onú stranu, musíme sa rozhodnúť, prijať zodpovednosť za svoj život a nasmerovať sa k cieľu. Človek je taký veľký, aká veľká je jeho úloha.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (37)

1 komentár:

  1. Anonymný22.9.19

    Pekné citlivé duchovné slová. Na dnešnej radnej omši som si vypočul pozorne podobné slová a iba som sa hlboko zamyslel. Kiež by ttieto slová boli aj vypočuté, najmä o pomoci blížnemu svojmu. Svet sa upiera žiaľ niekam inam. Peknú nedeľu všetkým! milan

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.