- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

17. júna 2020

Nové Mesto nad Váhom sa stalo baštou slovenského humoru

Milan Kupecký

Okrem toho, že Novomestský osteň je jedným z najvýznamnejších humoristických výstavných podujatí na Slovensku, bola v tomto meste otvorená a daná do užívania aj Galéria umenia, presnejšie Stála galéria humoru! Je to zásluha najmä primátora mesta Jozefa Trstenského a členov mestského zastupiteľstva, ktorí sa rozhodli podporiť aktivity tamojších humoristov.
Priamo v Novom Meste nad Váhom žijú a pôsobia dvaja poprední slovenskí karikaturisti: Vladimír Pavlík a Roman Sika, ktorí sa okrem vlastnej tvorby úspešne venujú aj organizovaniu satiricko-humoristických podujatí.

Teraz, po zriadení stálej galérie, ktorej riaditeľkou sa stala Mária Volárová, bude podobných humoristických akcií pribúdať a mesto sa tak stáva ozajstnou baštou slovenského humoru. Dôkazom toho sú aj významné akcie (prvé lastovičky) počas nedávnej celoštátnej karantény. Okrem karikatúr na tému koronavírus, ktoré sú inštalované vo vitrínkach takmer po celom meste, je súčasne inštalovaná aj spoločná výstava slovenských a českých karikaturistov...

Milan Kupecký
::
Viac sa dozviete na stránke Humorikon.sk.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.