- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

3. novembra 2020

Núdzový stav 2020

 

Vlado Gregor

Vidíme aj v 21. storočí veľké projekty na konečné zotročenie ľudí, na ich nenápadnú manipuláciu k bezbrannej poslušnosti. Oproti 20. storočiu je tu oveľa väčšia rafinovanosť. Argumentuje sa milosrdenstvom, všeobecným bratstvom, úplnou rovnosťou a slobodou, už konečne bez akýchkoľvek nedostatkov a obmedzení. Dokonca sme akýsi záhadne vzniknutý a expresne a všade rozšírený vírus vyhlásili za akéhosi satana, po zničení ktorého budeme nesmrteľní. Pripomína vám to niečo?

Ale isteže, viacerých, vrátane mňa, zaráža fakt, že podobné tendencie a podivuhodné úmysly pramenia niekedy priamo z vnútra, ba z jadra Cirkvi. Popierame zlo v človeku, nehovoríme o hriechu, tresty vraj úplne stratili zmysel a boj o pravdu sa skončil. Všetci sme bratia, „fratelli tutti“ a každé ovocie je zdravé úplne rovnako a v žiadnom prípade nemôže nikomu uškodiť. „Tutti frutti“ bude pravdepodobne názvom ďalších hlbokomyseľných zovšeobecnení...

Áno, aj Cirkev podliehala triumfalizmu a megalomanstvu. Zažívala však pravidelne aj rôzne tvrdé poučenia a uzemnenia, trpké a múdre návraty do reality. Zvlášť na našom území sme s veľkou intenzitou zažívali pokusy zničiť ju a rozvrátiť, väčšinou násilím, ale postupom času viac nenásilnými manipuláciami a využívaním obyčajnej ľudskej hlúposti a márnivých snov o dokonalej dobrote a blaženosti. Vždy, všade, pre všetkých a bez tvrdo vybojovaných zásluh a snažení. Áno, my tu v Európe, a zvlášť v strednej, sme boli v centre konfrontácie so živým komunizmom, protestantizmom a aj islamom. Naozaj sme neprišli z periférie a konca sveta.

Odvaha a úprimnosť sa cení čoraz menej, pravda o našich zlých sklonoch je ignorovaná a pomaly už aj zakazovaná. Na rozvrat a popretie hodnoty zodpovedného a pracovitého života sa využíva všeličo – rozprávky o dobrých darebákoch, o nevinných hriešnikoch a o budúcom raji, ku ktorému prídeme zrušením zákonov, policajtov, pravidiel a akýchkoľvek trestov a obmedzení.

Kto a akí zvrhlíci takéto nezmysly presadzujú a chcú z nich profitovať? Skúmajme, pýtajme sa, bráňme sa a v prípade potreby aj trestajme. Pretože ak úplne povolíme uzdu ľudskej zlobe, neprávosti a hlúposti, zbúrame nielen Skalu Petrovu, ale úplne zničíme možnosť naozaj slobodne a vskutku poctivo žiť, pracovať a pokojne umierať.

Preto adresujem všetkým tradičné slová, ktoré pre nás boli roky kompasom na čestné a dobré cesty: pamätaj na smrť svoju a aj svojich blízkych, veriacich nielen v milosrdenstvo, ale aj v spravodlivosť!

Memento mori!

 

Vlado Gregor

::

Ježišov odkaz pretrvá

::

Prosíme, nebuďte ľahostajní.
Postavte sa za pravdu, vyjadrite svoj názor – napríklad formou komentára pod článkom.

Ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície, prihláste sa na odber e-mailového mesačníka: podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.