- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

7. februára 2021

Nedeľné slovo (110)

 

Dôverujme Ježišovi

Ako si zachovať pokoj v skúškach? Dá sa to? Niekedy sa nám môže zdať, že sme len hračkou v rukách osudu.

Nikdy sa nevzdať! Ísť svojou cestou a po každom páde vstať a pokračovať v dobrom. Vytrvať! Veď život je boj a má ním byť. Nečakajme, že všetko dostaneme, že všetko získame ľahko a rýchlo, či dokonca bez vlastného pričinenia.


Ani modlitbou človek nedosiahne vždy presne to, čo si zaumieni. Nemôže nám byť všetko dané, pretože by nám to ublížilo. Dôverujme Ježišovi. Nasledujme ho a on nás privedie k Otcovi.

Z myšlienok svätého Jána Vianneya: „Keď na nás dolieha nejaké bremeno, myslime si, že nasledujeme Ježiša Krista, nesúceho kríž. Spojme svoje strasti s utrpením božského Spasiteľa.“

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (109)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.