- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

21. marca 2021

Nedeľné slovo (116)

 

Zmeny

Na Jozefa už zima melie z posledného. Prichádza jar a s ňou intenzívny vtáčí spev, dlhšie dni, pučanie rastlinstva a mnohé iné zmeny, ktoré zväčša vnímame pozitívne.

Príroda sa mení v kolobehu ročných období, človek sa mení na svojej životnej ceste – je to stále on, ale na každom úseku predsa iný; poznačený tým, čo má za sebou, ale aj tým, o čom premýšľa a čomu verí.

Skúsme sa povzbudiť, zmeniť sa k lepšiemu. Nestagnujme, neupadajme. Načúvajme hlasu svedomia, poučme sa z múdrosti predkov. Život je boj, mal by to však byť boj zmysluplný, ba dokonca naplnený radosťou.

Veľký ruský spisovateľ Alexander Solženicyn sa vyjadril, že pripravenosť na smrť umožňuje človeku plnohodnotne žiť. Každý deň sa preto modlime: Svätý Jozef, ako patrón dobrej smrti oroduj za nás i za tých, čo dnes umierajú.

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (115)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.