- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

2. marca 2021

O poézii, dôležitosti kultúry či kríze v Cirkvi

 

Prinášame vám rozhovor s Pavlom Prikrylom, šéfredaktorom časopisu VOX, autorom niekoľkých zbierok básní a rozprávok, držiteľom prestížnej ceny International Media Award for Excellence in Journalism, ako aj ceny Fra Angelica za slovesné umenie.

Rozprávame sa o vzťahu k poézii, ako jej lepšie porozumieť, tiež o význame kultúry v spoločnosti a o kresťanskej politike. Rozhovor ukončujeme otázkami, ktoré sa týkajú krízy v Cirkvi.

Moderátori: Patrik Struk a Jozef Liday.

Vypočujte si: O POÉZII, DÔLEŽITOSTI KULTÚRY ČI KRÍZE V CIRKVI

::

Projekt Deep talky je zameraný na tvorbu rozhovorov a diskusií na závažné témy, ako je politika, história, spoločnosť, kultúra a viera. Chceme prinášať pútavý obsah do každého kúta Slovenska a myslíme si, že v dnešnej polarizovanej spoločnosti je diskusia nesmierne dôležitá a jednoducho potrebná.

::

Súvisiaci článok: Prichádza apokalypsa západnej civilizácie?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.