- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

21. júna 2021

Spolok mentálnych invalidov

 

ZÁPISNÍK (24/2021)

Trenčiansky okres bol „nedopatrením“ zaradený do ružovej zóny podľa takzvaného kovidového automatu... A teraz čo. Zaujíma niekoho prevzatie zodpovednosti? Kto nahradí vzniknuté škody a straty reštauráciám, múzeám či galériám? Zaujíma niekoho, kto „nedopatrením“ spôsobil šikanovanie ľudí? Nie, nezaujíma. Obyvateľom ostatných okresov to je zrejme ľahostajné a miestni sú radi, že konečne môžu voľnejšie žiť a dýchať. Absurdistan!

Ďalšia perlička. Po dlhom čase bolo opäť povolené otvorenie reštauračných vozňov vo vlakoch. Ale pozor, musí byť pritom rešpektované rozdelenie okresov do farebných zón (niekde môžu byť otvorené interiéry reštauračných zariadení a inde nie). O opatrení informovali viaceré médiá a objavili sa aj príslušné reportáže – nie však v zmysle poukázania na jeho nezmyselnosť, ale v zmysle „zodpovednosti“. Povedzme si to jasne: takéto opatrenie, idúce proti zdravému rozumu a elementárnej logike, mohol vymyslieť a schváliť len mentálny invalid. A poskokovia v médiách a úradoch mentálnej invalidite prikyvujú, namiesto toho aby ju demaskovali a vysmiali.

Milí spoluobčania, prepáčte, ale nadobúdam dojem, že celé Slovensko sa stáva spolkom mentálnych invalidov. Je až neuveriteľné, s akou submisívnosťou väčšina prijíma nezmyselné a neraz protiústavné reštrikcie kovidbyra. Je až neuveriteľné, a frustrujúce, koľko je medzi nami „uvedomelých zväzákov“, užitočných idiotov a udavačov.

Na dôvažok, mrazí ma z faktu, že vo voľbách sa čoraz viac presadzujú ľudia bez patričných odborných, intelektuálnych a najmä morálnych dispozícií, ba i vyslovene sociopati a psychopati. Mrazí ma z toho, že hlavné slovo v štáte dostal človek emočne nevyrovnaný a „extrémne pomstychtivý“ – a stále nachádza podporu.

Milí spoluobčania, dovolíme, aby sa Slovensko stalo spolkom mentálnych invalidov?

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúci: ZÁPISNÍK (23/2021)

::

Vážený čitateľ,
ak chcete získať publikácie z našej edície,
ako aj exkluzívne informácie o našom portáli,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
PriestorNet – niečo navyše!

2 komentáre:

  1. Karol Dučák21.6.21

    Výborne, pán Maršálek! Kovidbyro a mentálni invalidi- toto vojde do dejín. Trefné, vtipné, originálne. Máme ďalší dôvod na taký gogoľovský smiech cez slzy. Vlastne človek už nevie, čo skôr. Či smiať sa, či zúriť, či plakať cez slzy. Obávam sa, že omnoho viac škody ako samotný covid-19, spôsobilo obyvateľom Slovákom kovidbyro a mentálni invalidi. Len ako čo najskôr odstaviť od válova tých, aby nivočia našu krásnu domovinu...

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Anonymný21.6.21

    Pri sledovaní súčasného života je čoraz ťažšie žiť normálne aby sme si udržali chladnú hlavu a triezvy názor a nepadli do mentálnej invalidity, lebo ponuky sú lákavé a vlna pokušení veľmi silná. Koľkí sa bili do pŕs ako sú oni silný a dnes sú z nich len mentálne trosky. Vďaka za poctivú úvahu. Ľudovít

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.