- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

18. júla 2021

Nedeľné slovo (132)

 

Kresťanstvo

Kresťanstvo je v mnohých ohľadoch výnimočné. Kresťan nazýva Boha otcom, verí nielen v jeho moc, v jeho veľkosť a spravodlivosť, verí aj v jeho milosrdenstvo.

Spisovateľ Jozef Holzner pripomína, že byť kresťanom je čosi mimoriadne. Kresťanstvo prebúdza ľudí z bezmyšlienkovitej letargie či ľahostajnosti. Kresťan aj v nemoci a smrti je celkom iný človek.


Pravý kresťan aj verí, aj dúfa, aj miluje. Uvedomuje si svoju hriešnosť, chce však žiť podľa vznešeného kréda, ktoré prijal a ktoré vyznáva.

Opravdivý kresťan túži po svätosti – má rád život, aby sa ho v pravej chvíli mohol vzdať v prospech života večného. Apoštol Peter vyzýva aj nás: „Ako Svätý je ten, ktorý vás povolal, buďte aj vy svätí vo všetkom svojom počínaní...“ (1 Pt 1, 15).

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (131)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.