- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

19. novembra 2021

Hroby

 

Robert Hakala

Hroby – dočasné príbytky našich predkov. Stojíme nad nimi a rozmýšľame. Spomíname. Hodnotíme. A dúfame.

Všetko je pominuteľné. Každý z nás bude mať taký príbytok. Každý z nás prekročí hranicu dočasného sveta – nášho pozemského bytia – a dostane sa na „inú“ stranu. Aj nad naším hrobom bude niekto stáť, spomínať, hodnotiť...


Žime tak, aby sa na nás spomínalo v dobrom. V dobrom by mal byť zhodnotený celý náš život, naša životná cesta.

Každý hrob čaká na svojho Spasiteľa, ktorý človeka vyslobodí z tmy a dovedie ho pred Božie svetlo. To svetlo, v ktoré dúfame. To svetlo, ktoré sme sa pokúšali nasledovať. To svetlo, ktoré nám svietilo, keď sme tápali v tmách. To svetlo, ktoré je tvárou nášho láskavého Boha – a my spočinieme v Jeho náručí.

 

Robert Hakala

::

Odporúčané: Vypočuté rozhovory

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.