- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

8. apríla 2022

Zrada

 

Robert Hakala

„Všetci odpadnete, lebo je napísané: Udriem pastiera a ovce sa rozpŕchnu“ (Mk 14, 27). Naozaj sme všetci zradcovia? Naozaj všetci odpadneme?

Sme silní v rečiach, ale slabí v skutkoch. Ako len prisahal apoštol Peter svoju vernosť Pánovi! A výsledok? Za jednu noc ho tri razy zaprel („Nepoznám toho človeka“ Mt 26, 72). Bál sa?


Nemôžeme súdiť, lebo všetci zrádzame a zapierame (Dvanásti sa mali modliť a bdieť spolu s Ježišom v Getsemanskej záhrade, ale všetci zaspali). A netreba nám ani počuť kohúta, aby sme si dokázali uvedomiť svoje zrady, pády...

Naše zrady a zapierania sú výsledkom našej nedokonalosti, našej malosti a našej slabej viery. Spoliehame sa azda na to, že On je predsa veľkorysý (keď odpustil Petrovi, prečo nie aj mne?) a Jeho milosrdenstvo je nekonečné.

Myslím, že každá zrada zraňuje i nás. Trestáme sa tak sami. Trestáme sa tým, že zapierame Pána, a potom len veľmi ťažko nachádzame cestu, ktorá nás privedie do Jeho stáda.

Sme vinní, ale vina nás nesmie „položiť“, ani nám nemá donekonečna hrýzť svedomie. Musíme si ju uvedomiť a najmä – vyznať pred Bohom a oľutovať ju. Napraviť svoj život, obrátiť sa!

 

Robert Hakala


::

Rozhovor s autorom: Ísť svojou cestou...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.