- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

4. septembra 2022

Nedeľné slovo (183)

 

Vydávame svedectvo

Každý z nás vydáva svedectvo. Človek ani nemusí rozprávať, svedčí už svojím postojom, alebo aj výrazom, nehovoriac o skutkoch, svedčí v každom okamihu o sebe a svojom svetonázore.

Ani nevieme, kto nás kedy vidí a kto podľa nás posudzuje našu rodinu, národ či cirkev. Poučujeme slovom, ale vychovávame príkladom.


Robíme si dobré meno, alebo hanbu? Nejde pravdaže o to, aby sme sa pretvarovali alebo vždy a vo všetkom prispôsobovali požiadavkám iných. To nie! Ide o to, aby sme boli sami sebou, aby sme žili v súlade so svojím svedomím a presvedčením. Kto nasleduje Boha, nemusí sa riadiť požiadavkami ľudí.

Svätý Ignác z Loyoly upozorňuje, že služba Bohu sa neznáša s nedbanlivosťou. Napokon, nie je nič dôležitejšie, cennejšie, vznešenejšie ako slúžiť Najvyššiemu.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (182).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.