- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

24. apríla 2023

Prevrátenie hodnôt

 

ZÁPISNÍK (16/2023)

Keď sa človek pozrie na obsah spravodajstva a publicistiky v takzvaných mienkotvorných médiách, môže nadobudnúť dojem, že najväčším problémom súčasného Slovenska (a celého sveta) je postavenie sexuálnych menšín. Priam sa to na nás valí: LGBTI, LGBTI+, LGBTIQ, tranzícia, gender, transrodové osoby, nebinárne osoby, a tak ďalej. Novinka za novinkou, novotvar za novotvarom, zvrátenosť za zvrátenosťou.

Prečo je to zvrátenosť? Pretože tu dochádza k prevráteniu hierarchie hodnôt, k popretiu normálnosti a zdravého rozumu. Vymýšľajú sa nové práva nejakých menšín a pritom sú neraz ignorované prirodzené práva väčšiny, nehovoriac o právach detí a nenarodených. A rodina – základná bunka spoločnosti – sa dostala do nemilosti držiteľov moci.

Pravdaže, civilizácia postavená na zlých základoch, na pohyblivých, nestabilných pieskoch svojvôle a relativizmu, nemôže dlhodobo vydržať, skôr či neskôr padne. Ale čo dovtedy? A čo potom?


P. S: Jasné slová vdp. M. Kuffu.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúci: ZÁPISNÍK (15/2023).


::

Vážený čitateľ,
ak chcete získať publikácie z našej edície,
ako aj exkluzívne informácie o našom portáli,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
PriestorNet – niečo navyše!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.