- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

30. novembra 2009

Nezaujímavé voľby

Voľby do vyšších územných celkov sa stretli s nezáujmom väčšiny občanov. O predsedoch VÚC a poslancoch krajských zastupiteľstiev teda rozhodla výrazná menšina oprávnených (potenciálnych) voličov.
Zdá sa, že k chybe došlo už pri zriaďovaní krajov. Ľudia sa s nimi akosi nestotožnili. Kladiem si otázku, či by nebolo lepšie mať na Slovensku len tri či štyri kraje  hlavné mesto, západ, stred a východ.
Ale v hre je isto aj sklamanie našich ľudí z toho, ako sa robí každodenná politika.

2 komentáre:

  1. Anonymný30.11.09

    Myslím, že dnes ľuďmi pohnú len peniaze a médiá.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. 3+1, to je osvedčený model, ten mal ostať. Lenže vtedy bolo cieľom vymiesť augiášov chliev... toto sú následky, rozmnožené korytá.

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.