- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

19. januára 2010

Zdraviu škodlivá literatúra

Jedna moja známa, staršia pani v dôchodkovom veku, si nedávno kúpila prozaickú knihu istého slovenského autora (jeho meno tu nie je dôležité)  zaujal ju názov, a tak sa zriekla časti svojich peňazí vo viere, že ju dielo poteší a obohatí.
Keď však knihu začala čítať, utrpela menší šok. Ako povedala, s toľkými vulgarizmami a nechutnosťami sa ešte nestretla.
Spomínaný autor je na literárnej scéne pomerne známy. Nemalá časť "odborníkov" na literatúru ho označuje za talentovaného a invenčného spisovateľa. Nechcem im brať názor, len sa mi zdá, že jeho texty a tiež texty jemu podobných by sa mali predávať s varovaním: Škodlivé duševnému zdraviu!

1 komentár:

  1. Tiež som si jednu takú knihu kúpil, o duševé zdravie sa nebojím, ale nedočítal som ju ani do polovice, mal som toho dosť aj s poučením, že kamarát nekamarát, takéto si už viac nekúpim.

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.