- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

2. marca 2010

Na čom v živote záleží?

Túto otázku už tri roky kladie svojim hosťom i poslucháčom redaktorka Slovenského rozhlasu Eva Reiselová. Relácia s názvom V župane alebo Evelína má rada skoré rána, ktorú pripravuje spolu s hudobným redaktorom Fedorom Gabrišom, bola prvýkrát vysielaná 4. februára 2007.
Pravda, obsah relácie netvorí len hudba a hľadanie odpovede na horeuvedenú otázku. Jej hlavnou náplňou je čítanie z kníh rôznych domácich i zahraničných autorov  uvádzanie zaujímavých myšlienok, veršov, sentencií, a to v pokojnom sviatočnom tóne, ako sa patrí na nedeľné ráno (vysielaná je na stanici Regina vždy v nedeľu po siedmej hodine).
V dobe mnohých zvukových šokov a rapotajúcich moderátorov (aj vo verejnoprávnom rozhlase) je tento program oázou pokoja a kultivovanosti. Lahodí duši, lebo dáva priestor peknej hudbe a múdremu slovu.

2 komentáre:

  1. Anonymný3.3.10

    SR a STV by sa ako verejnoprávne mádiá nemali prispôsobovať väčšinovému vkusu, ale mali by presadzovať kvalitu.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Súhlasím. Žiaľ, terajšia kvalita ich vysielania je nedostatočná.

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.