- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6. mája 2011

Zrkadlo týždňa - 18/2011

Majstrovstvá sveta v hokeji 2011 sú naplno rozbehnuté. Pravda, konečný výsledok nášho celku je neistý. A hoci si želám čo najlepšie umiestnenie slovenskej hokejovej reprezentácie, v tejto chvíli som skôr opatrným pesimistom... Jedno veľké pozitívum však táto udalosť už priniesla: ešte hádam nikdy nebolo na našom území toľko slovenských zástav, vlajok, štátnych znakov. Ľudia sa akosi prestali hanbiť za národné a štátne symboly, za ich používanie na verejnosti. Dúfam, že to bude trvať aj po skončení turnaja, bez ohľadu na úspech či neúspech našich.

A teraz na trochu inú tému. Veľkonočné dvojčíslo Katolíckych novín ponúka okrem iného dvojstranový portrét "necelebritného" herca, vynikajúceho recitátora a tohtoročného laureáta Ceny Fra Angelica (za presadzovanie kresťanských myšlienok a hodnôt v umení) Jozefa Šimonoviča. Dovolím si tu zacitovať niekoľko jeho slov:

"Národnú hrdosť, ktorú obdivujeme u Američanov, doma vnímame ako nacionalizmus. Keď nám dajú v Spojených štátoch tortu, v ktorej je zapichnutá americká vlajočka, berieme to ako samozrejmosť, rovnako ako to, že hymnu spievajú s rukou na hrudi. Keď som bol vo Švajčiarsku, dvadsať kilometrov od Zürichu - ohromne sa mi páčilo, že tam nemajú ploty a že pred každým domom je vlajka."
(Jozef Šimonovič, Katolícke noviny č. 16-17/2011)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.