- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

1. decembra 2011

Redakčný vestník - december 2011

  DRUHÉ VÝROČIE ZALOŽENIA  

Včera 30. novembra uplynuli presne dva roky od uverejnenia prvého príspevku na tejto stránke. Odvtedy PriestorNet rastie a postupne si získava aj čitateľov, ktorí sa sem radi vracajú...
V predvečer výročia som pristúpil k pomerne veľkej úprave dizajnu stránky. Nebolo to ľahké rozhodnutie, ale verím, že väčšina z vás zmenu privíta.
Pripomíname si teda druhé výročie založenia PriestorNetu. Pri tej príležitosti chcem vašu pozornosť upriamiť na tri príspevky, uverejnené už dávnejšie, ale zaujímavé, hodné prečítania:

:: "Minulé storočia, počnúc hádam renesanciou, cez Galileiho, osvietenstvo, pozitivizmus, marxizmus a podobne, boli akýmsi sklamaním z viery. Dvadsiate storočie spojené s neuveriteľným rozmachom kriticizmu, vedy a racionality zažilo naproti tomu totálne sklamanie z rozumu a nevyhnutne zlyhávajúcich pokusov určiť jeho hranice a možnosti..." To sú úvodné slová úvahy Vlada Gregora s názvom Viera alebo rozum?

:: Juraj Kuniak je osobitý básnik a spisovateľ solitérneho typu. Má technické vzdelanie, riadi malú eseročku a vedie vydavateľstvo Skalná ruža. Žije v horskej osade Kordíky na strednom Slovensku. Vydal viac ako 20 kníh v slovenskom, anglickom a českom jazyku. Za svoju tvorbu získal ocenenia doma i v zahraničí. Tu nájdete Rozhovor s Jurajom Kuniakom.

:: Potrebujete pomoc? Pomáhajte druhým! Viac v článku Cesta k vnútornej rovnováhe.


Súvisiaci odkaz: PriestorNet-klub.

2 komentáre:

  1. Gratulujem k výročiu. Myslím, že zmena dizajnu prospela, aj keď bola celkom jemná, kontinuita rubrík ostala zachovaná.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. W abt, ďakujem.
    ::
    Na udržaní kontinuity mi záleží, veď obhajujem konzervatívne hodnoty :)

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.