- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

24. januára 2012

Fotopohľad: Čičmany

(Farebný svet na čiernobielej fotografii)
Kostol v Čičmanoch (Foto: JM)

Čičmany -
ležia pod Strážovskými vrchmi, v oblasti, kde pramení rieka Rajčianka. Ide o rázovitú obec s čiastočne zachovanou ľudovou architektúrou (časť obce tvorí pamiatkovú rezerváciu). Obec je známa aj ľudovým krojom a výšivkami. Oplatí sa ju navštíviť.

V médiách, prezentačných materiáloch a na pohľadniciach nájdete zväčša obrázky tamojšej ľudovej architektúry. Ja vám ponúkam pohľad na miestny Kostol Nájdenia svätého Kríža.

Viac informácií o obci nájdete napríklad tu. V obci je sprístupnená muzeálna expozícia - viac na stránke Považského múzea v Žiline: pmza.sk.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.