- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

4. marca 2012

Koho voliť?

Zrkadlo týždňa - 9/2012
Ísť k voľbám je v slobodnej spoločnosti právo, ale v istom zmysle aj povinnosť občana. Žiaľ, tohtoročné parlamentné voľby sú už teraz poznačené viacerými negatívnymi skutočnosťami.
Stačí pohľad na zoznam kandidujúcich politických strán: je v ňom priveľa subjektov s podivným (reklamným) názvom a nejasným (temným) pozadím...

Ale, ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. Dal som sa inšpirovať bizarnosťou našej politickej scény a z názvov niektorých politických strán som zostavil nasledovný mierne recesistický text:

Zelení aj obyčajní ľudia chcú vraj právo a spravodlivosť. Robíme to pre deti, povedali nezávislé osobnosti a dali +1 hlas svojmu smeru. Náš kraj je iný, 99% jeho obyvateľov volá SOS. Zmena zdola? Slobodné slovo! Z mosta do prosta: naše Slovensko potrebuje niečo lepšie, žiada si to národ a spravodlivosť.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.