- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

25. marca 2012

O korytách a válovoch

Zrkadlo týždňa - 11,12/2012

A máme to tu znova. Aj tí, ktorí voľby nikdy nevyhrali, chcú byť čo najbližšie k válovu. Pozor, nie ku korytu, ako sa zvykne nepresne hovoriť - do válova sa totiž dáva žrádlo, koryto slúži na iné, v ňom sa obára sviňa pri zabíjačke... chcú byť teda pri válove.
Pomyselný spolok milovníkov válova má svojich členov a sympatizantov všade, nielen v politike. A k nim sa pridružujú rôzni pochlebovači a vydriduchovia, ľudia bez chrbtovej kosti alebo bez názoru, vždy hrdo kráčajúci s dobou. Čo už, v takom svete žijeme.
Odpusťte mi tento trochu príkry tón. Ale pri pohľade na to, čo sa vôkol nás deje, akosi (teraz) nemôžem inak. Našťastie, sú veci a hodnoty, ktoré nám nikto nemôže vziať... Priatelia, nehádžme perly sviniam!

Tak trochu súvisiaci článok: Bol som pri tom.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.