- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

27. marca 2012

Na čom záleží?

Pokrytectvo nemožno tolerovať, tak ako nemožno tolerovať akékoľvek zlo. Tolerancia nemá byť bezzásadová, naopak: má vychádzať z určitých pevných noriem; je prejavom záujmu a vedomosti, nie nevedomosti či ľahostajnosti.
Hádam každý svojprávny človek chce žiť plnohodnotným životom. Ale ako sa neutopiť v mori všednosti? Ako prekonať priemernosť a únavu z každodennosti? Na čom v živote záleží?

Ťažké otázky, ťažké odpovede. To najväčšie umenie je umenie žiť – udržať si rovnováhu v každej životnej situácii, zachovať si vlastnú tvár, vždy a všade byť sám sebou a žiť v súlade so svojím presvedčením. Mať vieru a víziu!
Mnohí ľudia však zjavne žijú bez takýchto úvah. Žijú (alebo skôr prežívajú) bez otázok a bez odpovedí, zo dňa na deň. Lenže každý z nás raz bude musieť predložiť vyúčtovanie. A pred tým pociťujem bázeň. Žiada sa mi povedať: Prebuďme sa!

Úryvok zo zbierky úvah Stopy v priestore.

1 komentár:

  1. Prebuďme sa, ale nezabúdajme aj na dôležitosť odpočinku :) Mnohí ľudia žijú bez otázok a odpovedí, proste žijú...

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.