- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

22. marca 2012

Čas dozrieva

Čas je prchavý, ale nie bez účinku. V priebehu času sa meníme, uskutočňujeme svoje rozhodnutia a napĺňame svoj údel. Čas dáva nášmu životu na tejto zemi potrebný rámec.
Niektorí politici si podľa všetkého myslia, že sa časom zabudlo na ich postoj k vzniku samostatného Slovenska. Ani nie tak dávno boli horlivými odporcami našej samostatnosti, Slovenská republika im bola cudzia a predpovedali, resp. očakávali jej neúspech. A zrazu sa tlačia do popredia a chcú zaujať vedúce postavenie v štáte, ktorý nechceli a možno stále nechcú. Slovensku neraz ani nevedia prísť na meno, je to v ich slovníku iba „táto krajina“.

Pravda, každý sa môže zmeniť, lenže skutočná a úprimná zmena zmýšľania je vždy spojená s ochotou otvorene a zodpovedne sa vyrovnať s minulosťou. A ja som ani od jedného z týchto politikov (verejne činných ľudí) nepočul na túto tému slovko vysvetlenia či nebodaj ospravedlnenia.
Každý prejav slovenskosti ich popudzuje (možno si to ani neuvedomujú) a zraňuje ich svetoobčiansky jemnocit. Dozrel však čas na strhnutie masiek! Pokrytectvo nemožno tolerovať.

Úryvok zo zbierky úvah Stopy v priestore.

1 komentár:

  1. Výborný postreh. Niektorí napriek tomu, že nič nevložili, chcú dividendy.

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.