- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6. mája 2012

Májová drobnica

Zrkadlo týždňa - 18/2012

Teória neustáleho pokroku už pomýlila mnohých... Nie je možné stále nafukovať výrobu a spotrebu, drancovať prírodu, žiť na úkor niekoho.

A keby to aj šlo - aký by to malo zmysel? Akokoľvek vysoká bude naša životná úroveň, vnútorne nás to nezlepší ani neurobí šťastnými, skôr naopak.

Skutočný pokrok je možný len na úrovni osoby - pokrok duševný a duchovný, čiže osobný rast, zmena zmýšľania, zmena zvnútra. Keď sa zmení človek, zmení sa svet, nie naopak.

::
Uplynulý týždeň bol v znamení nástupu najkrajšieho mesiaca roka. Pekne o tom píše Daniel Hevier vo svojom internetovom diári:

"Ale prvý máj je aj tak krásny dátum. Začína ním mesiac básnikov a mesiac milencov, mesiac našej Kráľovnej, mesiac lásky. Za lásku sa nemanifestuje s transparentmi, ale postaviť za ňu by sme sa mohli."

(Heviho diár, 1. 5. 2012)

1 komentár:

  1. To je pravda... nastal rapídny pokles úcty k človeku.

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.