- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

17. septembra 2012

Poznámky z cesty

Zrkadlo týždňa - 37/2012

10. 9. - Počasie neskorého leta. Po chladnom ráne teplý slnečný deň. Dlhá cesta s cieľom v Levoči.
11. 9. - Starobylé mesto, kde vidno, že minulosť je v mnohom väčšia než prítomnosť. Kto pochybuje o schopnostiach ľudí minulosti, mal by trebárs vojsť do stredovekého kostola a otvoriť si všetky zmysly.
12. 9. - Spišský hrad zaujme, a to nielen svojou rozlohou. Drobná zaujímavosť: na hradnom vrchu žije kolónia sysľov, ktoré tam boli prevezené z iného miesta, narušeného výstavbou diaľnice.
13. 9. - Dnešný štrajk učiteľov vnímam tak trochu ako hru - zatiaľ nejde do tuhého.
14. 9. - Spišské múzeum v Levoči má tri expozície. Je dobré ich vidieť, ale pri návšteve tohto mesta treba v prvom rade navštíviť Chrám svätého Jakuba so vzácnym interiérom a s unikátnym oltárom majstra Pavla.
15. 9. - Spišská kapitula je vo viacerých ohľadoch jedinečná, minimálne v rámci Slovenska. Na návštevu takého miesta sa nezabúda.
16. 9. - Na Spiši nájdeme nielen peknú krajinu a starobylú architektúru, ale aj odpudzujúce cigánske obydlia a osady... Stretol som sa tu prvý raz s pojmom "sociálna turistika". To je však námet na samostatnú úvahu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.