- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

28. októbra 2012

Za víťazstvo revolúcie


Zrkadlo týždňa – 43/2012
Je mi jasné, že dnešní úspešní politici, dobre zarábajúci umelci, mienkotvorní novinári, silikónové celebrity, skrátka všetci takzvane osvietení a pokrokoví ľudkovia schvaľujú napríklad registrované partnerstvá, podporujú rodovú rovnosť v jej pokrivenej podobe a bojujú za práva menšín (všetkých, okrem menšiny kresťanskej, lebo kresťanstvo im tuším ešte stále cez odkaz predchádzajúcich pokolení prebúdza svedomie, a to chcú potlačiť). Je mi to jasné, ale to neznamená, že im dávam za pravdu.

Celebrity rôzneho druhu tvoria predvoj kultúrnej revolúcie, na konci ktorej má byť sloboda a tolerancia bez hraníc. Napohľad ušľachtilé – len aby to nedopadlo ako so slobodou, rovnosťou a bratstvom počas Francúzskej revolúcie (v tieni gilotíny), alebo s hlásaným oslobodením pracujúceho ľudu po boľševickej revolúcii v Rusku.
Je mi jasné, že prebiehajúci proces relativizácie a degradácie nezastaví nič iné, len tvrdý náraz. Až potom dôjde k precitnutiu, bude to však zrejme bolieť – takéto uvažovanie sa ale berie ako politicky nekorektné... Napodiv, politicky korektným sa stáva riešenie dlhovej krízy tlačou nových peňazí (prečítajte si o tom: ECB rozohrala nebezpečnú hru).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.