- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

7. februára 2013

Čítam, čítaš, čítame (3)


Anketa o knihách a čítaní

:: Ako vnímate problematiku literatúry a jej spoločenskej percepcie? Čo pozoruhodné ste čítali, čítate, prípadne chcete čítať? Ktoré knihy vás zaujali? Máte svojich obľúbených autorov?

Odpovedá Ján Martinus:

Hovorí sa, že ľudia menej čítajú knihy, predpokladám, že je to pravda, ale stále sa dostatočne venujú prijímaniu informácií cez internet, televízne a rozhlasové médiá. Otázkou samozrejme zostáva, nakoľko je to hodnotné v porovnaní s tým, keď človek rozvíja svoju predstavivosť, ale sa aj venuje oddychu, keď má pred sebou hrubú knihu. Ja osobne si stále neviem predstaviť nič plnohodnotnejšie a napĺňajúce ma, ako tých niekoľko stoviek stránok, ktoré ma čakajú, keď začínam čítať nejaký román.

Obľúbených spisovateľov mám viacero, zoznam by bol priveľmi dlhý, tak neviem, či má význam začínať. Ono sa to aj vekom mení a môj rebríček top 10 pozostáva aspoň z tuctu titulov... Momentálne čítam texty spisovateľa menom George R. R. Martin, jeho veľmi úspešnú, ešte nedokončenú, do stredovekého prostredia odetú fantasy (intrigy a úžasný príbeh!). Čítam práve štvrtú knihu spomínanej série a čaká ma ešte jedna; každá z nich ma v priemere 900 strán, a ešte minimálne dve ďalšie autor plánuje vydať...

::
Ján Martinus o sebe uviedol, že má rád ticho a zeleň prírody, už 13 rokov sa radí medzi pracujúcich, venuje sa takmer trojročnému synovi, teší sa z odovzdávania skúseností novej generácii a popritom si stále nachádza čas na dobrú knihu.
::
Predchádzajúca časť ankety: Čítam, čítaš, čítame (2)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.