- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

17. augusta 2013

Osvietení

Zrkadlo Písma – 33/2013

Preto aj my, obklopení takým oblakom svedkov, zhoďme všetku príťaž a hriech, ktorý nás opantáva, a vytrvalo bežme v závode, ktorý máme pred sebou, s očami upretými na Ježiša, pôvodcu a zavŕšiteľa viery.
(Hebr 12, 1–2)

V terajšom svete konzumu a zábavy (aspoň navonok) znejú Pavlove slová asi zvláštne. Predstavujem si mnohých, ako sa čudujú, ako nechápavo krútia hlavou: Čo sa to v tej Biblii píše? My, ľudia novej doby, osvietení jasom displejov a monitorov, najlepšie poznáme svet a život. Nám nikto nebude rozkazovať, ako treba žiť!

Lenže, napodiv, ľudia aj pred érou počítačov a mobilov premýšľali, a vedeli o svete a živote možno viac ako obyvatelia dneška. Neuspokojovali sa s tým, čo sa dá ohmatať a zmerať, za horizontom videli Absolútno.
Pavol nás vyzýva, aby sme odhodili hriech, ktorý nás opantáva, aby sme kráčali za Ježišom. Oblaky svedkov nechýbajú ani dnes. A život ani dnes nie je iba zábavnou hrou. Zodpovednosti sa nezbavíme.

::

PriestorNet – niečo navyše.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.