- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

5. októbra 2013

O viere

Zrkadlo Písma – 40/2013

Keby ste mali vieru ako horčičné zrnko a povedali by ste tejto moruši: „Vytrhni sa aj s koreňom a presaď sa do mora,“ poslúchla by vás.
(Lk 17, 6)

Zrejme nikdy v dejinách netrpeli ľudia takou anémiou viery, akej sme svedkami v súčasnosti. Naša viera je chabá, slabá, chudokrvná – a na dôvažok neraz slepá, teda zle nasmerovaná, dezorientovaná. Aj horčičné zrnko ju zadlávi.

Začínam rozumieť Ježišovej varovnej otázke (Lk 18, 8): „Ale nájde Syn človeka vieru na zemi, keď príde?“ To nie je otázka z nevedomosti, ale z poznania, z poznania našej slabosti a hriešnosti.
Anemik stále pochybuje a spochybňuje, blúdi a padá, je nemohúci a ustráchaný... Veriaci vidí a vie. Veriaci môže a vládze. Veriaci každý deň vstáva z mŕtvych, duchovne sa obnovujúc, a kráča úzkou cestou, ktorú mu vytyčuje Kristus.

::
Predchádzajúce zamyslenie: Dobrý boj viery.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.