- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

10. februára 2015

Súčasné Slovensko

(Fejtónovým perom)
Je to maličký štát severovýchodne od Viedne. Napriek tomu, že sa nachádza v strednej Európe, je to typický štát tropického pásma, kde sa bežne po uliciach povaľujú banány a výskyt goríl, osobitne tých politických, je častejší ako v Tanzánii či Keni. Zvláštnosťou sú tiež nebývalé horúce periódy aj počas najväčších mrazov, keď horúčosť kulminuje pri –15 stupňoch. Obyvateľstvo je napriek tomu neuveriteľne trpezlivé, letargické, dôverčivé, poddajné, celý život hľadajúce silné autority, ktorým potom verne slúži za pár banánov.
Politické zriadenie: Slovensko je feudálne léno, ktoré riadia zlodejské oligarchie. Medzičlánkom riadenia je niekoľko tzv. politických strán, ktoré slovenské léno obhospodarujú až do jeho úplného vyhnojenia.

Niektorí Slováci sa s obľubou zúčastňujú  ľudových slávnosti, tzv. volieb, kde sľubujú vernosť svojmu samcovi, akože premiérovi, a následne vymenovaná vláda je vždy príkladná v zlodejstve a klamstve. Najvyššou funkciou štátu je úrad prezidenta, ktorého hlavnou povinnosťou je do ničoho nezasahovať.
Rozhodnutia oligarchov presadzuje 150 poslancov parlamentu. Ide o miestny folklórny prvok, kde účinkujúci predvádzajú niekedy naivné, inokedy profesionálne divadlo. Okrem hercov v parlamente je garanciou zriadenia aj prokurátor, ktorého hlavnou povinnosťou je zjemňovať a neutralizovať prípadné právne excesy, a tiež na spravodlivosti akoby nezávislá justícia, čo je však veľké klamstvo.
Hospodárstvo: Peňažné aktíva obyvateľstva spravujú finančné skupiny, ktoré zbavujú tejto nepríjemnej povinnosti bežných Slovákov. V hospodárstve prevláda manufaktúrny spôsob výroby automobilov a elektrotechniky. Slováci sú vďačnou pracovnou silou, bez reptania a za nízke mzdy pomáhajú zvyšku Európy, ako  aj Ázii. Poľnohospodárstvo sa sústreďuje na chov akváriových rybičiek, pričom tradičné produkty – mäso, zemiaky, ovocie – sa dovážajú zo zahraničia.
Kultúra: Hlavnou kultúrnou inštitúciou tamojšieho obyvateľstva je tzv. krčma (po novom aj pub, restorante a pod.). Ide o miesto, kde sa preberajú všetky štátotvorné otázky a problémy za súčasného konzumovania alkoholických nápojov. Treba ale povedať, že ide o nižší stupeň kultúry. Vyššiu kultúru zabezpečujú tzv. umelci a celebrity, ktorí za neľudové honoráre robia šašov a tzv. bavičov na podujatiach vyššej triedy s názvom smotánka.
Nalim Ykcepuk, Kocúrkovo
::
Zapísal: Milan Kupecký
Rozhovor s autorom: Humor ma drží nad vodou.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.