- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

2. augusta 2015

Satirické echo

Milan Kupecký
Neznáma fyzická osoba vložila do nebankového ústavu vyše päť miliónov  korún. O túto sumu však táto dôverčivá osoba podvodom prišla. Nečudujme sa potom, že u nás tak rapídne pribúda chudobných a žobrákov.
::
V politike nikdy nehovor nikdy…Preto nie div, že v túžbe dostať sa do parlamentu a následne k peniazom sa Slovák objaví na kandidátke SMK, Maďar na kandidátke SNS a duchovný na kandidátke KSS.

::
Stretnutie našich najvyšších predstaviteľov s americkými trvalo veľmi krátko. I napriek úspešnosti tohto stretnutia niektorí analytici pochybujú o tom, že sa nám za taký krátky čas podarilo druhej strane vysvetliť, prípadne ukázať na mape, kde sa vlastne Slovensko nachádza. 
::
Podľa asociácie zamestnávateľov výška minimálnej mzdy by mala korešpondovať s výkonnosťou našej ekonomiky. Pri správnych prepočtoch to ale vychádza tak, že mnohí zamestnanci by potom museli pracovať zadarmo.
::
Niektoré naše lekárne boli istý čas zatvorené pre  problémy s poisťovňami. Zaujímavé je však, že návrhy riešení prichádzali práve od tých, čo problémy spôsobili.
::
Zlé jazyky tvrdia, že so Slovákmi to ide stále dolu kopcom. Výborne, veď dolu brehom sa ide ľahšie. Otázne ale je, až kam sa dokotúľame.
::
Svetová zdravotnícka organizácia navrhla, aby sa na Slovensku popri mnohých ďalších medicínskych diagnostických vyšetreniach podrobil každý občan súčasne aj psychiatrickému. Dôvod? Vraj ľudí zaujímajú televízne kriminoviny viac ako miliónové privatizačné a reštrukturalizačné podvody.
::
Veľmi dôležitým prvkom u nás je štatistika. Množiace sa agentúry síce nič užitočného občanovi neprinesú, no skoršie ako voliči vedia, ktoré sa strany sa dostanú do parlamentu.
::
(Od nášho spravodajcu Milana Kupeckého)
Rozhovor s autorom: Humor ma drží nad vodou

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.